8. 1. 2020 – Hvězdárna a planetárium: “Poprvé na hvězdárně”

• Datum a čas
    • Leden 8, 2020
    • 10:00 do 11:00
  • Místo:
    • Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové Zámeček 456/30, 500 08 Hradec Králové

Hvězdárna a planetárium: “Poprvé na hvězdárně”

Datum: 8. 1. 2020 od 10 hodin

Digitální planetárium

S dětmi si v planetáriu povídá lektor, který pořad zaměří především na střídání dne a noci, souhvězdí noční oblohy a pomůže dětem najít světové strany podle Severky (Polárky). Navštívíme také některé planety a další tělesa Sluneční soustavy.
Podíváme se na astronomickou pohádku Se zvířátky o vesmíru, nebo Polaris – vesmírný batyskaf a záhada polární noci. Vybrat si lze z celé nabídky filmů pro děti. V případě, že se programu účastní více škol, mohou si vyučující dohodnout společný film ve spolupráci s lektory před začátkem programu v digitálním planetáriu.

Hvězdárna

Prohlédneme si dalekohledy v kopuli a v případě příznivého počasí se bezpečně podíváme na Slunce a sluneční skvrny. Na terase hvězdárny je také možné za vhodných povětrnostních podmínek menším dalekohledem pozorovat okolí.

Zašlete nám Váš názor k akci

2020-1-8 10:00 2020-1-8 11:00 Europe/London 8. 1. 2020 – Hvězdárna a planetárium: “Poprvé na hvězdárně” Hvězdárna a planetárium: “Poprvé na hvězdárně” Datum: 8. 1. 2020 od 10 hodin   Den a noc, roční období, astronomická pohádka v planetáriu, hry s astronomickými kostkami Pořad živě vedený lektorem. Je určen pro děti z 1. až 3. třídy (prvouka), podle RVP pro 1. stupeň – vzdělávací oblast Člověk a jeho svět. Digitální planetárium S dětmi si v planetáriu povídá lektor, který pořad zaměří především na střídání dne a noci, souhvězdí […] Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové Zámeček 456/30, 500 08 Hradec Králové
Vložit do kalendáře
You already has been joined the event.
Thank you! You joined the event.