Aktuality

Mírové poselství z Francie

Dne 12. 11. 2018 paní vychovatelka Šárka Hlavatá našla na poli u obce Suchá balónek naplněný heliem, který s sebou nesl mírové poselství v podobě papírové holubičky a vzkazu s adresou odesílatele.

Datum 11. 11. 1918 je spjato s výročím konce první světové války. Kapitulace Německa byla podepsána ve Francii.

K této události bylo poselství vypuštěno i ve francouzské škole Ecole de Neuillac (tj. cca 2 400 km od Mžan), do které jsme zaslali pozdrav a zprávu o nálezu.

Author:

Základní škola a mateřská škola, Mžany, okres Hradec Králové je málotřídní základní školou I. stupně a mateřskou školou poskytující profesionální služby ve výchově a vzdělávání předškolních dětí a žáků mladšího školního věku. Nabízíme služby kvalifikovaných pedagogů v estetickém a podnětném prostředí. Mžanská škola s jistotou zajistí kvalitní vzdělávání pro Vaše děti. Spokojenost a úspěch dětí je naším cílem i motivací.