Aktuality

7. ročník miniturnaje malotřídních škol ve florbalu

Ve čtvrtek 21. února 2019 jsme se již posedmé setkali s tradičními účastníky miniturnaje malotřídních škol ve florbalu, který ve Mžanech pořádáme.

Po přivítání účastníků a připravené produkci mžanských roztleskávaček (žákyně 1. a 2. ročníku) byl turnaj úspěšně zahájen.

Během dopoledne se utkalo 7 týmů systémem každý s každým. Celkem bylo odehráno 42 zápasů, ve kterých padlo 147 branek. Kompletní výsledky 2019, foto & video z turnaje.

Odměnou dětem bylo dostatečně aktivně strávené dopoledne. Tři nejlepší týmy získali medaile, všichni pak diplomy, sladkou odměnu a vítěz i putovní pohár.

Nejúspěšnějším týmem se letos stali hráči ze ZŠ Hořiněves, kteří pouze jednou remizovali. Zároveň získali ocenění za nejproduktivnějšího hráče – Jan Hořínek.

Blahopřeji i našim dvěma týmům.

Tým Mžany A sestavený ze starších žáků 4. a 5. ročníku (Jakub, Jan, Veronika, David) vybojoval krásné 2. místo. Nějakou dobu to vypadalo, že bychom mohli pomýšlet i na prvenství, ale po dvou prohrách a remízách bylo po naději.

Tým Mžany B složený z žáků 1. až 5. ročníku (Denisa, Valentýna, Magdaléna, Marek, Lukáš, Jonáš) do posledního zápasu bojoval o páté místo. Nakonec těsně skončili na 7. místě, ale rozhodně se za svůj odhodlaný výkon nemusí vůbec stydět.

Za pomoc s řízením utkání bych chtěl poděkovat kolegům – M. Schmidtovi ze ZŠ Dohalice a P. Kubíčkovi ze ZŠ Librantice.

Všem učitelům za přípravu svých žáků na turnaj a florbalistům za sportovní výkony v duchu fair-play.

Již nyní se těšíme na další ročník a věřím, že si jej opět užijeme tak, jako letos.

Zároveň nás jako pořadatele mrzí, že z kapacitních důvodů nemůžeme výrazně rozšířit počet účastníků (max. 8 týmů).

Tags
Author:

Základní škola a mateřská škola, Mžany, okres Hradec Králové je málotřídní základní školou I. stupně a mateřskou školou poskytující profesionální služby ve výchově a vzdělávání předškolních dětí a žáků mladšího školního věku. Nabízíme služby kvalifikovaných pedagogů v estetickém a podnětném prostředí. Mžanská škola s jistotou zajistí kvalitní vzdělávání pro Vaše děti. Spokojenost a úspěch dětí je naším cílem i motivací.