Aktuality

Safari Park Dvůr Králové

Ve středu 23. 9. 2020 jsme navštívili Safari Park Dvůr Králové.

První část programu nás zavedla Safaribusem do Africké safari Josefa Vágnera. V rámci komentované projížďky s průvodcem jsme zavítali mezi antilopy losí, koňské, vodušky, stáda zeber, pakoňů a watusi pasoucími se na velkých loukách, viděli jsme i pelikány plující na hladině vodní nádrže nebo pštrosy. K autobusu nás přišel pozdravit žirafí samec.

Další část programu byla vyhrazena programu s lektorem na téma „Šelmy“.

Průvodce nás v pavilonu šelem seznámil s životem predátorů. Dozvěděli jsme se, že jejich život je plný boje o přežití a že každý má svou vlastní strategii. Poznali jsme blíže africké druhy šelem a jejich roli v přírodě.

V rámci aktivit jsme absolvovali skupinovou pátrací hru „Výzkumníkem na safari“ a ve škole pak vypracovali pracovní listy zaměřené na téma programu – „šelmy“.