Aktuality

NOC S BÍLOU PANÍ A JINÝMI STRAŠIDLY

NOC S BÍLOU PANÍ A JINÝMI STRAŠIDLY

(28. – 29. 6. 2021)

Podívejte se do galerie: ZDE

 

V pondělí 28. 6. vpodvečer jsme se s dětmi sešli, abychom společně prožili „NOC S BÍLOU PANÍ A JINÝMI STRAŠIDLY“. Nápadu předcházela písnička „Na Okoř je cesta“, kterou jsme se učili v hudební výchově. Během povídání si o textu písničky prvňáčci fantazírovali a představovali si, jak o půlnoci straší bílá paní v naší škole. Slíbili jsme si, že se to pokusíme zařídit…

Poté, co se všichni ubytovali ve školní tělocvičně, vyrazili jsme na POSTŘEHOVÝ ZÁVOD s plněním nejrůznějších úkolů. Cestu jsme si zpestřili hrou Klíště. Mělo se jednat o doplňkovou činnost během cesty, kdy dřevěný kolíček na prádlo představoval klíště. Kdo zjistil, že klíště má, pokusil se ho zbavit – tajně předat někomu jinému. Mimochodem tato hra dětem nakonec vydržela až do odpoledne následujícího dne.

Jelikož se dětem podařilo všechny úkoly úspěšně splnit, čekal je POKLAD v podobě malé sladkosti. Zároveň na základě indicií z postřehového závodu, které měly děti během cesty objevit a zapamatovat si, získaly  tak jasnější představu o tom, jak asi bude noční hra vypadat.

Během opékání buřtů a zpívání u ohně již děti hořely nedočkavostí, kdo je bílá paní a jak budou vypadat slibovaná strašidla, zda jsou to skutečně rodičové, tedy zda se jim, dětem, nemůže nic stát. Přepadaly je obavy, zda to zvládnou samy nebo se raději podpoří ve dvojici. Mezitím se již rodičové pečlivě připravovali. Bílá paní, naše paní vychovatelka Lenka, je instruovala o trase.

Na místa a můžeme začít!

Když na nebi zazářila první hvězda, vyrazili jsme. V mnohých byla malá dušička, přesto touha projít si noční stezku byla veliká. To, co se nakonec na cestě dělo, jsme se dozvěděli až z bujarého vyprávění, když jsme se všichni sešli opět ve škole. Děti s nadšením komentovaly všechna strašidla. Rozebíraly, kdo byl nejstrašidelnější, kde se vylekaly, všechny děti byly především šťastné, že to zvládly a že to vlastně byla legrace. Byť byly unavené, povídání neustávalo ani v nočních hodinách. Nakonec jim sama bílá paní přišla dát pohlazení na dobrou noc, a tak se všechno ztišilo a upadlo do pokojného spánku.

Na Okoř je cesta, jako žádná ze sta… bílá paní šla už dávno spát! Dobrou noc!

 

Děkujeme všem rodičům, kteří dětem připravili tento krásný zážitek. Není nic hezčího než rozzářené dětské oči. Rovněž děkujeme maminkám, které připravily občerstvení.

X