Aktuality

ŠKOLA V PŘÍRODĚ – DENÍK & PREZENTACE

ŠKOLA V PŘÍRODĚ (16. – 20. 5. 2022)

Místo: Tábor na Dračí Skále, Horní Orlice 72, 56169 Králíky

 

Podrobnosti o každodenním dění (popis a foto/ video) najdete na školním facebooku, fotogalerii školy a rovněž byla vytvořena byla i 360° virtuální prohlídka naší školy v přírodě.

Celou prohlídku si můžete prohlédnout zde: https://www.dokola360.cz/clienttours360/draci_skala/
 

 

DEN PRVNÍ

Po obědové pauze začínají naše odpolední aktivity hrou Ekosystémy. Je nutné pochopit určitě principy k úspěšnému zvládnutí úkolu. Po svačině vyrážíme do lesa za spoustou zajímavých poznání. V podvečer se dobývá hrad Dragolon, který v sobě ukrývá mnoho tajemství. Cizinec z daleké země předává dětem vzácný artefakt, který je nutný dopravit za oceán do Ameriky. Aby bylo možné zkonstruovat přepravní prostředek, je nutné hledat drahé kameny a za ně nakupovat potřebný materiál. Pozor ale na počty! Nakonec se dílo všem podaří. Máme radost a po večerní hygieně plni dojmů uleháme do postýlek. Nesmí chybět pohádka na dobrou noc. Hezky se vyspinkat a zítra naplno již od rána vstříc novým dobrodružstvím.

DEN DRUHÝ

Po deštivé noci svitla naděje, že nás čeká pěkný den. Rozcvička proběhla formou hry „Sežeň si svůj palubní lístek“. Plánovaná túra na rozhlednu ale nakonec nevyšla. Po snídani se spustil vytrvalý déšť, a tak jsme vyrazili do Dragolonu. Tony si pro nás připravil „Šílený Tonyho kvíz“. Byli jsme překvapeni (hlavně pedagogové), co všechno tato hra rozkryla a o našich dětech vypověděla. Pak jsme vyrazili do terénu. Stále poprchalo, ale nikomu to nevadilo. Báječné maminky dbaly rad a vybavily děti (mnohdy novými) gumáčky a pláštěnkami. Za spolehlivost moc děkujeme! Hráli jsme hry „Přesvědč mě“ nebo „Získej své ztracené zavazadlo“. Vykřičené, vyběhané a spokojené děti se doslova vrhly na oběd. Po obědě se psaly pohledy, deník, a pak se vyrazilo do lesa získat tajnou indiánskou cifru. Tato paměťová hra dala některým pořádně zabrat. A pak se opět rozpršelo. Nezabraly ani indiánské dešťové tance, a tak se spěchalo za zábavou do klubovny. Po večeři, světe div se, konečně vykouklo sluníčko. Děti si zahrály poslední hru, tentokrát strategickou týmovou, a po důkladné hygieně se spěchalo do postýlek. Růžový soumrak nás natěšil na zítřejší slunečný den. Tak snad to tak bude. Dobrou noc!

DEN TŘETÍ

Půlnoční hlídka měla štěstí na jasnou oblohu. Déšť ustal a rozzářily se hvězdy. Čtvrťáci hledali souhvězdí, zjišťovali, kde je sever. Ráno začalo paměťovou rozcvičkou. Po snídani se vyrazilo do lesa na hru „Budování města“. Děti promýšlely stavby a určovaly, k čemu budou sloužit. Vrátili jsme se až na oběd se spoustou suchého dříví na večerní táborák. Po obědě a odpoledním klidu děti čekala hra Ekosystémy. Pak si zkoušely nejrůznější táborové dovednosti. Podvečerní táborák s opékáním buřtů doprovázela kytara a zpěv oblíbených písní. Největším zážitkem byl večerní výšlap na rozhlednu Val s výhledem na klášter Hedeč. Pozorovali jsme západ slunce. Nádhera. VŠEM MÁVÁME a děkujeme za milé vzkazy, které jste nám během dne poslali.

DEN ČTVRTÝ

Ráno začalo pořádnou ranní párty. Tancovalo se, řádilo, aby se kosti pořádně rozhýbaly. Po snídani se vyrazilo na dopolední program, tentokrát do hangáru plného věcí, mezi nimiž hledaly děti dvě k sobě patřící kartičky a posílaly informaci o nich dále. Potom jsme si šli zkusit lukostřelbu. Po tréninku následovala bitva týmu. Vítězem se stal Míša a Déňa.
Po obědě následovalo vyhodnocení pořádku v chatkách. Nejpořádnějším účastníkem byla vyhlášena Áda, překvapením byla chatka kluků, kteří rovněž získali plný počet bodů. Chatka č. 2 byla naopak prohlášena za chatku čuníků, za což byli odměněni během okolo tábora.
Celotýdenní hru Ekosystémy vyhráli Mžaňáci nad dvěma týmy z Hradce, a to s velkým náskokem bodů.
Odpolední aktivitou byla velká obchodní a strategická hra obou škol. Po představení celkem náročných pravidel začalo obchodování v přístavech. Velkým překvapením byl získaný počet zlaťáků naší prvňačky Vendulky, nejmladší účastnice školy v přírodě. S přehledem to „nandala“ 35 čtvrťákům. Rovněž Vinca a Čenda parádně zabodovali.
Po večeři zahrál kytarista Čenda svým fanynkám na kytaru, jejíž růžovou maketu věnoval jedné z nich, což vyvolalo pláč u jiných. Naštěstí začala velká noční hra, což holky přivedlo na jiné myšlenky.
Dračí jezdci bezvadným hereckým výkonem vtáhli děti do hry „Hledání pravdy“. Kdo pravdu nenašel, byl označen a byl nucen vydat se do temných chodeb hradu Dragolon. V útrobách hradu nakonec skončili všichni dobrodruzi. Tam je totiž čekala sladká odměna. Hra měla svého vítěze a byl jím opět Mžaňák, náš milý Míša. Jsme pyšní!
Děti plny dojmů ulehly ke spánku. Pobyt na Dračí skále je zkrátka nezapomenutelný.

DEN PÁTÝ

Dnes naše škola v přírodě končí. Máme spoustu jedinečných zážitků, prožili jsme různá dobrodružství i poznání.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ za neopakovatelnou atmosféru, perfektně připravený program, herecké výkony a výtečnou kuchyni patří CELÉMU OSAZENSTVU DRAČÍ SKÁLY, především pak našemu dračímu průvodci a hledači pokladů Tonymu. Poděkování za příjemnou atmosféru rovněž patří čtvrťákům ze ZŠ Štefánikova HK a jejím učitelkám.

Přejeme všem „dobrodruhům“ z naší školy, aby si krom příjemného rozptýlení od školních povinností vzali k srdci i některá moudra, kterým se tu naučili, a škola v přírodě pro ně zůstala krásnou vzpomínkou.

 

 

Věra Zahradníčková & Tomáš Zahradníček