Nenech to být

NNTB - projekt "Nenech to být"

”Nenech to být” je organizace, webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. S podporou MŠMT a odborníků přinášíme efektivní způsob odhalování těchto problémů často už v jejich zárodku. Základní verze (online schránka důvěry) je všem školám dostupná zdarma. Ve verzi rozšířené, kterou může školám financovat zřizovatel či soukromý sponzor, nabízíme i další služby popsané níže.

Hledáš pomoc?  Svěř se!

Šikana je skrytý a nepřístupný jev. V mnoha případech všichni přímí účastníci z různých důvodů brání jejímu odhalení. A to i trpící oběti. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. Právě s tímto problémem pomáháme. Oslovujeme mlčící žáky, kteří normy agresorů nepřijali, ale bojí se něco udělat. Skrz naši aplikaci anonymně nahlašují šikanu pověřeným osobám na příslušné škole. Ti od nás obdrží jméno oběti a ve 45 % případů i více detailních informací.

Kdo za tím stojí

Za NNTB stojí tým podnikajících studentů z Brna, kteří se podíleli na mnoha úspěšných projektech nejen ze světa vzdělávání. V šestičlenném složení pak spolupracují s PPP Brno a Linkou bezpečí, která zajišťuje od 10. 4. 2017 většinu administrace a technickou podporu. Na šíření a osvětě mezi žáky pak spolupracujeme s hudební skupinou HighVibes a jejich projektem „Na vlnách přátelství„. Celý projekt podporuje Ministerstvo školství.

Naše škola je zapojena

NNTB - projekt "Nenech to být"